Élő virág ugyan talán kevesebb volt a vártnál, de virágnak és virágba öltözött csöppség annál több. A jelmezek elkészítése a gyerkőcök és szüleik, tanítóik kreativitását, ügyességét dícsérik. Az alapanyag pedig nem lehetett más, mint természetesen újrahasznosítható hulladék.
Amint azt Békéssy Erzsébet ötletgazda, a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Ügynökség igazagtója a Kossuth-kertben kiemelte, a parádé célja pontosan a szelektív hulladékgyűjtés, a parkok, zöld övezetek fontosságának hangsúlyozása. Mindezek mellett a testmozgás, a szociális kapcsolatok kiépítése is fontos velejárója a virágparádénak.
„Nem lehet kihagyni a Virágparádét, a gyerek követeli, hogy idén is részt vegyünk” - mondja mosolyogva egy fiatal apuka. De így gondolhatta ezt többek között Turos Lóránd szenátor és Maskulik Csaba városmenedzser is, akik szintén részt vettek a felvonuláson.
Ők ugyan nem öltöztek tündérnek, szuperhősnek, méhecskének és ki tudja még minek, megtették azonban ezt a gyerekek. A legnagyobb sikere talán Donald kacsának volt, ami az elektronikus hulladékokat gyűjtő cég vontatófejéből integetett a láttára belelkesedő gyerkőcöknek.
A parádé kezdő momentumaként a résztvevők megkoszorúzták Kiss Gedeonnak, a Kossuth-kert megálmodójának és megteremtőjének mellszobrát, majd elindult a menet: elől két lovas, utánuk a Cserey Csaba vezette ütősök diktálták a tempót. A Székesegyház előtt aztán kialakult a viráglánc is: virággal, koszorúval felvértezett gyerekek fogták meg egymás kezét, mintegy az összetartást, az egységet, a barátságot jelképezve.